Mýty a skutečnosti o péřových přikrývkách.

Máte doma alergika, nebo jste alergičtí vy sami a bojíte se používat péřové přikrývky a polštáře?

Nemusíte, zde se dovíte informace proč jsou péřové polštáře a přikrývky vhodné, ba dokonce i doporučované pro alergiky.

Nejprve je potřeba uvést na pravou míru skutečnosti o alergii na peří jako takové. Ta je totiž téměř ve 100% případů zaměňována s alergií na roztoče. Rozsáhlé studie provedené Prof. MUDr. Dietrichem Hofmannem z Univerzitní nemocnice Johanna Wolfganga Goetheho ve Frankfurtu prokázaly pouze jeden druh alergie na peří, který ovšem pravděpodobně pochází z peří andulek a holubů.

Navíc se husí peří před zpracováním opakovaně pere a čistí při teplotách nad 400°C, tudíž jeho alergizující potenciál je výrazně nižší než u ostatních syntetických výplní běžně používaných.

Péřový polštář z poloprachového peří 70x90cm

Péřový polštář z poloprachového peří 70x90cm

Drží se skutečně více roztočů v péřových přikrývkách než v ostatních lůžkovinách?

Laboratorní testy provedené na reprezentativním vzorku používaných přikrývek z různých domácností prokázal, že ve všech testovaných přikrývkách žádní roztoči nalezeni nebyly!

Alergii navíc nezpůsobují samotní roztoči, ale jejich výkaly a to jen při jejich větším výskytu. Roztočů je ovšem těžké se zcela zbavit, protože jim vyhovuje prakticky totožné životní prostředí v jakém žijí lidé. Jako potrava jim slouží šupinky z lidské kůže, nebo i z kůže domácích mazlíčků, přičemž průměrnému člověku se za den oloupe cca. 0,5 - 1 gram kůže a zhruba 0,25 gramu kožních šupinek vydrží několika tisícům roztočů jako potrava na celé měsíce. Z toho důvodu je prakticky nemožné je v domácnosti trvale vymýtit, nicméně přesto všechno v peří jejich zvýšený výskyt zjištěn NEBYL.

Péřová peřina z poloprachového peří 140x200cm

Ptáte se jak je možné, že se roztoči do peří nedostanou?

Je to jednoduché, roztoči jsou příliš velcí na to, aby prošli sypkovinou, ze které jsou kvalitní péřové přikrývky a polštáře vyrobené, tudíž se drží pouze na povrchu lůžkoviny a dovnitř se zkrátka nedostanou!

Jednoduchá údržba. Obáváte se, že péřové přikrývky a polštáře je obtížné udržovat a pokud je chcete zachovat dlouho pěkné musíte je pravidelně nosit do čistírny?

Nemusíte! Péřové přikrývky a polštáře můžete bez obav udržovat v domácích podmínkách.

"Podrobnější informace jak udržovat péřové lůžkoviny v domácím prostředí se dočtete v našem článku " Jak vyprat péřový polštář?"

Obáváte se, že jsou, péřové přikrývky příliš těžké?

I z tohoto omylu vás vyvedeme. Vzhledem k tomu, že jsou dnes všechny péřové přikrývky prošívané, zůstává v ní peří rovnoměrně rozložené a nehrozí sesunutí do jedné části, jak tomu bylo u klasických "duchen", které možná ještě všichni pamatujeme od svých babiček. Další nespornou výhodou peří je to, že se jedná o ryze přírodní materiál, který v létě odebírá pot a teplo a v zimě hřeje. Pokud se obáváte, že peří tím, že nasaje váš pot ztěžkne a ztrácí kvalitu, tak nemusíte. I když během noci může pojmout vlhkost, která odpovídá cca 4 - 5 % jeho objemu, není to nikterak poznat. Navíc se během dne zvýšená vlhkost samovolně vypaří a peří se vrátí do původního stavu.

Péřový polštář z prachového peří 70x90cm

Péřový polštář z prachového peří 70x90cm

Nemusíte je ani větrat, na slunci se dokonce vůbec nedoporučuje přikrývky nechávat, jelikož by se peří mohlo přesušovat a stát se lámavějším. Pokud tedy ještě váháte, zda si pořídit kvalitní péřový polštář či přikrývku, věříme, že jsme vaše pochybnosti rozptýlili a pokud i vy máte alergii na roztoče, nemusíte se zříkat pohodlí a luxusu spánku v kvalitních péřových polštářích a přikrývkách.

Přejít na >>>péřové přikrývky.

Přejít na >>>péřové polštáře.

Nasledujte nás na Facebooku